Ulga na złe długi w podatku dochodowym

7 stycznia 2020

ulga na złe długi

Prowadząc własną działalność gospodarczą przedsiębiorcy często muszą mierzyć się z nieterminowym regulowaniem należności przez kontrahentów. Od 1 stycznia 2020 roku zacznie obowiązywać ulga na złe długi w podatku dochodowym. Do tej pory wierzyciel mógł bez problemu odzyskać zapłacony podatek VAT dzięki istniejącej uldze za złe długi w podatku VAT. Problem pojawiał się na gruncie podatku dochodowego. Od 1 stycznia 2020 roku ulga na złe długi ułatwi odzyskanie zapłaconego podatku dochodowego. Celem wprowadzenia omawianej ulgi jest polepszenie płynności finansowej firm. Warto nadmienić, że po raz pierwszy będzie można z niej skorzystać w zeznaniu rocznym składanym za 2020 rok.

Aby skorzystać z ulgi na złe długi PIT należy pamiętać o tym, aby dłużnik nie był w trakcie likwidacji, nie upłynęły 2 lata od daty wystawienia faktury i transakcje dotyczyły podmiotów opodatkowanych podatkiem dochodowym na terenie RP.

Udostępnij na:

Facebook
Twitter
Google+

Zobacz także inne WPISY

Mały ZUS

Mały ZUS PLUS

Przedsiębiorca rozpoczynający własną działalność gospodarczą może skorzystać z kilku udogodnień jakie oferuje nam ZUS. Pierwszą

IP BOX

Ulga podatkowa IP BOX

IP Box to kolejna ulga wprowadzona przez ustawodawcę, dotycząca podatku dochodowego. Ulga polega na możliwości